Sto psot z Klarą


Książki o Klarze i jej bracie

Klara jest rezolutna i ma najdziksze pomysły, które powodują masę zamieszania.Brat Klary dzielnie pomaga  w realizacji tych pomysłów, choć nie zawsze się z nimi zgadza. Ale cóż, Klara to mistrzyni perswazji, poza tym jest starsza, co więcej, zwykle trzeba jej jeszcze dopłacić za udział w psocie. No i Klara zawsze wygrywa zakłady. Walutą są gumy do żucia, guziki, szklane kulki, resoraki i pięćdziesięciogroszówki!
Klara karmi rybki parówkami, farbuje jamnika na blond (bo blond jamnik będzie się przecież leiej komponował z jej sukienką!), uczy brata pływać w wannie, zostaje fryzjerką (niestety!) i robi małpie miny.
Czy fantazja Klary ma granice? Absolutnie nie! Klara to wulkan energii i miliard psikusów! Wyjątkowa dziewczynka, z którą warto się zaprzyjaźnić.

Do tej pory ukazały się trzy pozycje z serii: "Ja i moja siostra Klara", "Sto pociech z Klarą" oraz "Ja, Klara i zwierzaki". Wszystkie pozycje można również nabyć w formie książek do słuchania, oraz e-booków.

Autorem książek o Klarze jest Dimiter Inkiow, bułgarski pisarz, który napisał ponad 90 książek dla dzieci, a seria o Klarze została przetłumaczona na 25 języków.

Serię o Klarze zilustrowała Justyna Mahboob, ilustratorka i malarka, absolwentka warszawskiej ASP.


Komentarze

  1. Oczywiscie ze znamy i juz żałujemy. "Sto pociech z Klara" str 30 Klara zwaraca sie do swojego brata "zakuty łeb" Pozdrowienia dla autora i tłumaczki

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz