Przejdź do głównej zawartości

Co kryje morze?


Co kryje morze?

Spoglądamy na morze, widzimy jego powierzchnię, ale co kryje się w głebinach? Dzięki wspaniałym ilustracjom Ainy Bestard i trzem szybkom dołączonym do książki możemy zanurzyć się w podwodnym świecie pełnym życia i niesamowitości.




Ta książka to wspaniała przygoda dla małych i dużych. Odkrywamy fascynujący świat, o którym tak naprawdę wciąż niewiele wiemy, gdyż prawdziwe głębiny wciąż pozostają niezbadane, a ich sekrety są dla nas wciąż niedostępne.



Rozbudzając w dziecku ciekawość, rozbudzamy też jego zainteresowanie nauką. Nauka nie jest nudna, jest fascynująca! I również o tym jest ta książka - o fascynacji! Bo czym jest życie bez pasji? A nauka może stać się pasją. I "Co kryje morze?" tę pasję na pewno w dzieciach rozbudzi!


Ryby, ukwiały, kraby ukryte w roślinności, góry lodowe, żółwie, koniki morskie! Znajdź wszystkie ukryte stworzenia, spróbuj je nazwać. Godziny radosnych poszukiwań i wspaniała zabawa gwarantowane! I oczywiście wielka radość z poznawania tego, co ukryte przed naszym wzrokiem. 




Książka Ainy Bestard to także wstęp do lekcji ekologii. Ochrona wszystkich zbiorników wodnych i ekosystemów, szczególnie teraz, kiedy rafa koralowa umiera, jest niezmiernie istotna.

A teraz w Wydawnictwie Tatarak możliwość nabycia pakietu - obie książki z serii "Co kryje..?" w pakiecie!


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Tato, zdobądź dla mnie księżyc" Eric Carle

Pamiętacie  "Konika morskiego" ? Przedstawiamy kolejną książkę o Tacie! Monika jest małą dziewczynką, która pragnie pobawić się z Księżycem. Ale jak to zrobić? Poprosić Tatę :-) Bo wiadomo, że Tata może wszystko, nawet zdobyć Księżyc! Tato, zdobądź dla mnie Księżyc To piękna książka o rodzicielstwie, o dziecięcych marzeniach i o tym, że Tata to prawdziwy bohater, który te marzenia stara się spełniać. Zresztą sami zobaczcie!

Rozmowa z Simoną Smataną

  Zdjęcie z archiwum Simony Smatany   Jest Pani artystką, ilustratorką i tworzy piękne książki dla dzieci. Wydaje się Pani również bardzo związana z naturą. Pani książki zostały przetłumaczone na ponad 12 języków. Czy może nam Pani opowiedzieć o swojej podróży artystycznej? Moja podróż to proces odkrywania siebie, który trwa przez całe życie. Choć zawsze lubiłam rysować i tworzyć, to dopiero podczas studiów odkryłam swoją pasję do ilustracji i opowiadania historii. Niestety moja rodzina nie postrzegała sztuki jako ścieżki kariery, która umożliwia przeżycie. Mnie samej wydawało się, że tylko kilkoro wybrańców może parać się ilustracją. Gdy spoglądam wstecz, to mam wrażenie, że to zarazem zabawne i smutne, bo tak myślałam, mając sześć lat. W tamtym czasie nie było nikogo, kto powiedziałby mi, że nie tak się rzeczy mają. Teraz jednak wiem, że każdy – jeśli tylko jest wystarczająco zdeterminowany – ma szansę zrealizować swoje marzenia. Po ukończeniu szkoły średniej czułam się zag

Wywiad z dr Mileną Ratajczak

 2023 to Rok Mikołaja Kopernika, naszego najsłynniejszego astronoma. Postanowiliśmy uczcić urodziny tego, który "wstrzymał Słońce" i zadaliśmy kilka pytań dr Milenie Ratajczak, wspaniałej astronomce, która obecnie pracuje w Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Warszawskiego.  O naszej rozmówczyni można przeczytać na stronie Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu , gdzie znajduje się obszerna nota biograficzna, a także na Wikipedii . Fotografia z archiwum dr Mileny Ratajczak Dlaczego akurat astronomia? Skąd wzięło się zainteresowanie Kosmosem i czy literatura S-F miała wpływ na Pani decyzję? A jeśli tak, to które książki rozpaliły iskrę tego zainteresowania. Astronomią interesuję się od dziecka. W dzieciństwie mój starszy brat, który jest fizykiem, zwykł opowiadać na dobranoc bajki o czarnych dziurach, białych karłach i czerwonych olbrzymach. Z czasem te przerażające opowieści przerodziły się w dyskusje, które kontynuujemy do dziś. To